Про умови прийому до аспірантури

До аспірантури на конкурсній основі приймаються особи, які здобули вищу освіту ступеня магістра (спеціаліста). До вступних випробувань допускаються особи, які вчасно подали всі необхідні для вступу документи згідно з правилами прийому до Університету. Приймальна комісія може відмовити особі в допуску до проходження вступних випробувань до аспірантури виключно у зв'язку з неподанням в установлений строк документів, визначених правилами прийому.

Прийом документів на конкурс до аспірантури у 2017 році планується з 25 серпня 2017 року по 31 серпня 2017 року з 10.00 до 12.00 та з 14.00 до 17.00 (к.247- 1 корп.)

• 25.08. 17 р. – ЗФ, ННК«ІПСА», ПБФ, ВПІ,ІЕЕ
  • 28.08. 17 р. – ФЕА, ФПМ, ФМФ, ІФФ
  • 29.08. 17 р. – ІХФ, ТЕФ, ММІ, ХТФ,ФЕЛ
  • 30.08. 17 р. – РТФ, ІТС,ФІОТ, ФТІ,ФАКС
  • 31.08. 17 р. – ФБМІ, ФБТ,ФСП,ФЛ, ФММ

Перелік документів, що подаються для вступу до аспірантури.

Прийом документів від осіб, які вступають на основі ступеня магістра (спеціаліста) проводяться з 25.08.2017 р. по 31.08.2017 р.
Вступні випробування для осіб, які вступають на основі ступеня магістра (спеціаліста) проводяться з 01.09.2017 р. по 12.09.2017 р.
Рейтинговий список вступників на основі освітньо-кваліфікаційного рівня магістр (спеціаліст) оголошується не пізніше 15 вересня 2016р.

Вступні випробування до аспірантури Університету складаються з:

• вступного іспиту із спеціальності (в обсязі програми рівня вищої освіти магістра з відповідної спеціальності);
  • особам, які вступають до аспірантури з іншої галузі знань (спеціальності) ніж та, яка зазначена в їх дипломі магістра (спеціаліста), можуть бути призначені додаткові вступні випробування. Додаткові вступні випробування оцінюються за шкалою "зараховано" "незараховано". Вступник, що отримав "незараховано" до складання вступних випробувань не допускається.
  • вступного іспиту з іноземної мови (за вибором Вченої ради вищого навчального закладу (наукової установи) в обсязі, який відповідає рівню B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти). Вступник, який підтвердив свій рівень знання, зокрема англійської мови, дійсним сертифікатом тестів TOEFL, або International English Language Testing System, або сертифікатом Сambridge English Language Assessment, звільняється від складення вступного іспиту з іноземної мови. Під час визначення результатів конкурсу зазначені сертифікати прирівнюються до результатів вступного випробування з іноземної мови з найвищим балом.

Послідовність складання вступних іспитів до аспірантури наступна:

• додаткове вступне випробування (в разі необхідності);
  • іноземна мова;
  • спеціальність.

Особам, допущеним за рішенням Приймальної комісії до вступних іспитів в аспірантуру, надається відпустка для підготовки та складання іспитів згідно з чинним законодавством України.
Для проведення вступних випробувань на основі здобутого ступеня магістра (спеціаліста) створюються предметні комісії. Вступні іспити до аспірантури проводяться предметними комісіями.

Конкурсний бал (КБ) вступника до аспірантури формуватиметься (за 100-бальною шкалою) за формулою:
КБ= 0,5×ІС+ 0,3×ІМ+ 0,15×ДБ+0,05×БД, де:
ІС- оцінка вступного іспиту із спеціальності;
ІМ- оцінка вступного іспиту із іноземної мови;
ДБ- додаткові бали за навчальні та наукові досягнення;
БД- середній бал додатку до диплому про вищу освіту (за 100-бальною шкалою)

Порядок нарахування додаткових балів за навчальні та наукові досягнення

Навчальні та наукові досягнення

Кількість балів

публікації у фахових виданнях

10 (кожна стаття)

публікації у виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus або Web of Science

20 (кожна стаття)

диплом переможця та призера міжнародних та всеукраїнських студентських олімпіад

перше місце- 20

друге місце- 15

третє місце-10

патент або авторське свідоцтво

15

Додаткові бали за навчальні та наукові досягнення не повинні перевищувати 100 балів.

Рейтинговий список вступників за категоріями формується в наступній послідовності:

• вступники, які мають право на зарахування за конкурсом;
  • вступники, які не рекомендовані на зарахування на місця, що фінансуються за кошти державного бюджету;
  • за рейтинговим балом вступника від більшого до меншого.

У списку вступників рекомендованих до зарахування зазначаються такі самі дані, що і в рейтинговому списку.

Результати вступних випробувань до аспірантури дійсні для вступу до Університету протягом одного календарного року.

Перескладання вступних випробувань не допускається.

Зарахування до аспірантури – з 01 жовтня 2016 року

Нормативний строк підготовки доктора філософії в аспірантурі становить чотири роки.

Розмір стипендії (для аспірантів бюджетної форми навчання) та вартість навчання в аспірантурі (за контрактною формою навчання) представлені на сайті аспірантури КПІ ім. І. Сікорського.