Міжнародні програми для науковців, викладачів, студентів

Академічна мобільність – це процес, що надає можливість студентам, науковцям, викладачам приймати участь в різноманітних навчальних або навчально-дослідницьких програмах інших навчальних закладів.

Основними цілями є підвищення якості освіти та наукового рівня, налагодження міжкультурних обмінів, підготовка майбутніх кваліфікованих спеціалістів за світовими вимогами.

Академічна мобільність в «КПІ» організована впровадженням механізму обміну науковців, викладачів, студентів та участю їх в програмах індивідуальних грантів. Співпраця здійснюється на основі партнерських відносин НТУУ «КПІ» з іноземними університетами і компаніями, дякуючи чому учасники можуть:

• ознайомитися з альтернативними системами організації вищої освіти;
  • одержати додаткові знання в суміжних галузях;
  • користуватися сучасним технічним оснащенням у зарубіжних учбових лабораторіях і наукових центрах для вирішення поставлених завдань;
  • удосконалювати рівень володіння іноземною мовою;
  • набути професійного досвіду роботи;
  • ознайомитися із зарубіжною культурою, історією.

На початок 2017 року навчальними закладами світу пропонуються різноманітні навчальні і стипендіальні програми. Більше тут.

На початок 2015/2016 року запропоноване навчання у Харбінському політехнічному університеті. В рамках китайської державної програми Харбінський політехнічний університет запрошує до себе на навчання за програмою магістратури із вивчення китайської мови. Перелік спеціальностей (серед яких зокрема економічні та управлінські спеціальності) та детальна інформація про програму розміщена за посиланням http://mobilnist.kpi.ua/programms/scolarships/harbin-institute-of-technology-hit.

Відділ академічної мобільності НТУУ «КПІ» на початок 2015 р. пропонував наступні програми:

1) програми вивчення іноземних мов (мовна школа для вивчення німецької мови в Технічному університеті Ільменау; програма вивчення французької мови університету м. Ле Ман (Франція); програма вивчення чеської мови в чеських навчальних закладах)

2) разом з Польсько-Американським Фондом Свободи і Фондом Освіти для Демократії конкурсний відбір на отримання Стипендій ім. Лейна Кіркланда. Реалізація Програми відбувається в рамках двосеместрового навчання у вищих навчальних закладах Польщі та 2-4 тижневих професійних стажувань у державних або приватних установах і організаціях.

3) разом з Посольством США Програму обміну для студентів ВНЗ UGRAD, що надає можливість студентам 1-3 курсів навчатися протягом одного академічного року в університетах або дворічних чи чотирирічних коледжах США.

Дивіться перелік стипендіальних програм, програм обміну, актуальні новини за посиланнями: