Львів — «Місто літератури ЮНЕСКО»

14 грудня 2015 р. було оприлюднено офіційні результати відбору до програми «Місто літератури ЮНЕСКО». Цей почесний статус отримає Львів.

Статус Міста літератури для Львова означатиме інтеграцію у світовий книжковий контекст, розвиток літературного туризму, популяризацію українських культурних набутків у світі.

Львів здобув цей статус лише з другої спроби. Перша заявка, яку подали у 2013 році, була відхилена. Львів підтримали такі міста як Едінбург, Мельбурн, Дублін, Норвіч та Краків.

«Ні, ми не отримаємо грошей за цей статус. Але це - визнання нашої роботи, та доступ до мережі інших міст, що беруть участь в програмі Creative Cities», - прокоментувала Богдана Брилинська з управління культури Львівської міської ради. Вона зазначила, що одним з перших ініціаторів участі Львова у програмі Міста літератури ЮНЕСКО стала ГО «Форум видавців».

«Тепер ми мусимо працювати, щоб підтверджувати цей статус. Вірю, що цей титул стане поштовхом для нових міжнародних проектів. Це дає можливість відчути себе визнаним. Недарма в програмі креативних міст література є окремим мистецтвом. А Львів має багату літературну історію, він надихає на творчість», - каже Богдана Брилинська.
«Місто літератури ЮНЕСКО» – це проект в рамках мережі Creative Cities. Статус було впроваджено у 2004 році. Метою програми є сприяння соціальному, економічному і культурному розвитку міст.

Зараз носіями звання «Місто літератури ЮНЕСКО» є Единбург, Мельбурн, Айова, Дублін, Рейк'явік, Норвіч. Цього року до них доєднались Багдад, Барселона, Любляна, Монтевідео, Обідос, Тарту, Ульяновськ та Львів.

Джерело:
веб-сайт «ПРО : інформаційна агенція культурних індустрій». — Спосіб доступу: http://i-pro.kiev.ua/content/lviv-%C2%ABmisto-literaturi-yunesko%C2%BB